Certifikáty z italštiny CILS

09.09 2015|Zajímavosti
Certifikáty z italštiny CILS

Pokud znalost vaší italštiny dosáhla určité úrovně, možná uvažujete o certifikátu z italštiny. Zde přidávám pár informací o certifikaci CILS.

Certifikát z italštiny CILS

Mezinárodní certifikáty CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) jsou oficiálním osvědčením, jež určuje úroveň jazykových znalostí italštiny jako cizího jazyka. Certifikát je udělován Univerzitou pro cizince v Sienně a je uznáván italským státem na základě smlouvy s italským ministerstvem zahraničí.

Podmínky pro získání CILS

Pro CILS nejsou žádné vstupní požadavky ani nejsou vyžadovány žádné předchozí doklady o vzdělání, stejně jako pro ně není stanoven žádný věkový limit. Není zapotřebí složit nižší stupně CILS zkoušek pro připuštění CILS vyšší úrovně.

Pro získání certifikátu CILS je nutné úspěšně absolvovat příslušné zkoušky. Ty zahrnují poslechový test, test ze čtení, analyzování struktury komunikace, test psaní a mluvení. Všechny tyto části jsou tvořeny a hodnoceny v certifikačním centru Univerzity pro cizince v Sieně podle směrnic Evropské unie. Certifikát je udělen, jestliže student dosáhne alespoň minimálního počtu bodů v každé části. Pokud uchazeč nedosáhl potřebného počtu bodů ve všech částech zkoušky, opakuje pouze ty části, kde scóre bylo nedostatečné. Jakmile byla některá část úspěšně složena, výsledek je platný po dobu jednoho roku. Poté musí každý kandidát znovu absolvovat celou zkoušku, aby získal certifikát i na další rok.

Stupně CILS:

  • CILS A1 - začátečník
  • CILS A2 - začátečník
  • CILS B1 - mírně pokročilá
  • CILS B2 - středně pokročilá
  • CILS C1 - pokročilá
  • CILS C2 - odborná znalost

Kde můžete získat certifikát CILS:

Státní jazyková škola Brno
Universitá per Stranieri di Siena

Autor: Jana

Certifikáty z italštiny CILS - vše o certifikátech a o tom, jak je získat. Kde získat certifikáty z italštiny CILS. Jaké jsou úrovně certifikátů CILS
Vyuka italštiny

 307 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ