Italština úroveň A1 - Cristoforo Colombo

08.09 2015|Četba
Italština úroveň A1 - Cristoforo Colombo

Následující italský článek s překladem je o Kryštofovi Kolombovi. Procvičování četby je určeno pro úroveň italštiny A1.

Italská verze:

Cristoforo Colombo nasce nel 1451 vicino a Genova, nel nord Italia. A 14 anni diventa marinaio e viaggia in numerosi Paesi. Per Cristoforo Colombo la Terra è rotonda e verso la fine del ’400, vuole viaggiare verso l’India e vuole farlo con un viaggio verso ovest. La spedizione è costosa e Colombo prima chiede aiuto al re del Portogallo e poi alla regina Isabella di Castiglia. Nel 1492, dopo mesi di navigazione, scopre però un nuovo continente: l’America, che viene chiamata il Nuovo Mondo. Cristoforo Colombo fa altri viaggi in America ma ormai non è più così amato e così muore nel 1506 povero e dimenticato da tutti.

Překlad:

Kryštof Kolumbus se narodil v roce 1451 blízko Janova, na severu Itálie. Ve 14 letech se stal námořníkem a procestoval různé země. Pro Kryštofa Kolumba je země kulatá a ke konci roku 400 chce cestovat do Indie a chce podniknout cestu na západ. Doprava je drahá a Kolumbus nejdříve požádá o pomoc portugalského krále a potomi královnu Isabelu Kastilskou. V roce 1492, po měsících plavby, však objeví nový kontinent: Ameriku, která je pojmenována jako Nový Svět. Kryštof Kolumbus podnikne ještě další cesty v Americe, ale už není tak milován, a tak v roce 1506 zemře chudý a všemi zapomenutý.

Autor: Jana

Italština úroveň A1 - Cristoforo Colombo . Italský článek o Kryštofovi Kolombovi vám umožní procvičit si italštinu úrovně A1. Četba v italštině
Vyuka italštiny

 310 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ