Il territorio dell'italia - Území Itálie

30.01 2016|Četba
Il territorio dell

Procvičte si četbu a překlad v následujícím článku o teritoriu Itálie, ve kterém si můžete zároveň procvičit i zeměpis.

V italštině:

L´Italia spicca nell´Europa Meridionale per la carateristica penisola a forma di stivale. Il suo territorio comprende una parte continentale, costituita dalla zona prealpina, alpina a dalla pianura padana, la penisola, due grandi isole - La Sicilia e la Sardegna e altri gruppi insulari - l´arcipelago toscano (la piu grande e isola d´Elba), le isole campane (Ponza, Ischia, Capri, Procida), le Eolie e Pantelleria in Sicilia e le Tremiti in Puglia.

L´Italia confina con quattro paesi: a nord-ovest con la Francia, a nord con la Svizzera e L´Austria e a nord-est con la Slovenia. Entro i suoi confini si trovano due piccoli stati sovrani - La Repubblica di San Marino e il Vaticano. La superficie dell´Italia e di 301 054 kmq, la lungheza massima e piu di 1300 km. Le coste italiane sono bagnate dal Mediterraneo che assume nomi particolari: mare Ligure, Tirreno, mare di Sardegna, mare Ionio e Adriatico.

Překlad do češtiny:

Itálie vyniká v jižní Evropě jako charakteristický poloostrov ve tvaru boty. Její území zahrnuje kontinentální část (složena z podhůří Alp, Alp a alpského a Pádské nížiny, poloostrovu, dvou velkých ostrovů - Sicílie a Sardinie a z dalších ostrovních skupin - Toskánské souostroví (největší je ostrov Elba), sousední ostrovy (Ponza, Ischia, Capri, Procida), Liparské ostrovy a Pantelleria na Sicílii a Tremitské ostrovy v Pugli.

Itálie sousedí se čtyřmi zeměmi: na severozápadě s Francií, na severu s Švýcarskem a Rakouskem a severovýchodně se Slovinskem. Uvnitř jejich hranic se nachází dva malé suverénní státy - Republika San Marino a Vatikán. Rozloha Itálie je 301 054 čtverečních kilometrů, maximální délka je více než 1300 km. Italské pobřeží jsou omývána Středozemním mořem, které převzalo zvláštní jména: Ligurského moře, Tyrhénské moře, Sardinské moře, Jónské moře a Jaderského moře.

Il territorio dell italia - Území Itálie. Procvičte si četbu a překlad v následujícím článku o teritoriu Itálie, ve kterém si můžete zároveň procvičit i zeměpis.
Vyuka italštiny

 324 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ