Italština úroveň A2 - Vacanze al mare

03.06 2016|Četba
Italština úroveň A2 - Vacanze al mare

Čas dovolené a prázdnin se blíží, proto určitě neuškodí pár italských slovíček týkajících se právě tohoto tématu.

Vacanze al mare

Salve a tutti, sono Andrea. Vi voglio parlare della mia vacanza al mare. L´estate scorsa sono andato in vacanza con alcuni miei amici. Siamo andati al mare e abbiamo soggiornato per quindici giorni in un albergo a quattro stelle a pensione completa. Quando abbiamo fatto la prenotazione l´agenzia di viaggi ci ha proposto un residence, ma noi abbiamo preferito l´albergo con due camere doppie. Il primo giorno di vacanza, con i nostri costumi da bagno, gli occhiali da sole, l´asciugamano e la crema abbronzante, siamo andati a prendere il sole sulla spiaggia che si trovava proprio di fronte all´hotel.

Era una spiaggia di sabbia fine e chiara, quasi bianca, ben organizzata con ombrelloni, sedie a sdraio e lettini. Spesso io e i miei amici salivamo sugli scogli per guardare la vista dall´alto. Quando c´era la bassa marea sulla spiaggia si potevano trovare tante conchiglie. A volte indossavamo la maschera e le pinne e andavamo sott´acqua a osservare i pesci e il fondale marino. Altre volte raggiungevamo l´isola vicina con la barca a remi. E´stata una vacanza indimenticabile.

Překlad:

Ahoj všem, jsem Andrej. Chtěl bych vám říct o mé dovolené u moře. Minulé léto jsem jen na dovolenou s některými mými přáteli. Jeli jsem k moři a přebývali jsme 15 dní v čtyřhvězdičkovém hotelu s plnou penzí. Když jsme si objednali ubytování, cestovní agentura nám nabídla penzion, ale my jsme chtěli raději hotel s dvěma dvoulůžkovými pokoji. První den prázdnin, s našimi plavkami, slunečními brýlemi, ručníkem a opalovacím krémem, jsme se šli opalovat na pláž, která se nacházela přímo naproti hotelu.

Byla to pláž s jemným a čistým pískem, skoro bílým, dobře zařízená se slunečníky, skládacími křesly a plážovými lehátky. Často jsme s mými přáteli vystoupali nahoru na útesy, abychom měli vyhlídku z vysoka. Když byl odliv, dalo se na pláži najít i mnoho mušlí. Někdy jsme si nasadili potápěčské brýle a ploutve a šli jsme pod vodu pozorovat ryby a mořské dno. Jindy jsme dojeli na blízký ostrov s veslovací loďkou. Byla to nezapomenutelná dovolená.

Odpovězte na otázky:


1. Quando e andato in vacanza Andrea?
2. Dove ha soggiornato Andrea?
3. Amdrea pranzava a spiaggio?
4. Dove sono andati Andrea e i suoi amici il primo giorno?
5. Come era la spiaggia?
6. La spiaggia era vicina o lontatna dall´allbergo?
7. Perche Andrea andava sugli scogli?
8. Cosa faceva sott´acqua?
9. Con quanti amici e andato in vacanza Andrea?
10. Quanto e durata la vacanza?

Italština úroveň A2 - Vacanze al mare. Četba v italštině na téma Vacanze al mare. Italská četba je na úrovni A2. Italská slovíčka a otázky, které
Vyuka italštiny

 311 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ